Online aplikace a služby pro e-commerce

Uživatel

Našeptávací flexbox pro fulltextové vyhledávání

Při vyhledávání je běžné, že návštěvník nenalezne, co hledal, ať už z důvodu překlepů, nebo kvůli vyhledávání slovního spojení, které neexistuje. Velice často pak opakuje hledání, nebo v horším případě odchází z webu či eshopu.

Našeptávací flexbox pro vyhledávání je určen především pro stránku neúspěšného hledání, do které vkládá podobné produkty na základě shody s chybným hledaným výrazem obsahujícím překlepy a slovní spojení, pro která standardní vyhledávání nenalezne výsledky.

Ukázka našeptávacího flexboxu pro stránku neúspěšného vyhledávání

Jaké jsou přínosy našeptávacího flexboxu?

  • Analyzuje neúspěšná hledání a na základě shod výrazů (včetně překlepů) nabízí návštěvníkům nejpravděpodobnější produkty
  • Usnadňuje cestu návštěvníkům, kteří nenalezli žádný výsledek ve vyhledávání (např. díky hledání více slov v neexistující kombinaci)
  • Zajištuje měření chybných hledání (s nulovým počtem výsledků) včetně sběru nenalezených hledaných výrazů pro optimalizaci obsahu webu a vyhledávání
  • Snižuje počet nutných opakovaných hledání při opravě (přepisu) chybných hledaných výrazů
  • Zvyšuje přívětivost vyhledávání a snižuje procento odchodů uživatelů.
Ukázka našeptávacího flexboxu pro stránku bez nalezených výsledků

S pomocí našeptávacího flexboxu dokážete měřit úspěšnost Vašeho vyhledávání.

Využití našeptávacího flexboxu jako samostatného prvku

Našeptávací flexbox je možné využít i samostatně (bez implementovaného našeptávání slov a produktů). Takovéto využití poskytuje nabídky podobných produktů našeptaných dle shod s chybným hledaným výrazem, ale také zajišťuje potřebné informace k vyhodnocení vyhledávání pro další optimalizaci textového obsahu či popisků zboží v eshopu.

Použití flexboxu ve spojení s fulltextovým našeptávačem zvyšuje vyhledatelnost produktů v eshopu a jejich dostupnost desítkám procent hledajících návštěvníků.

Našeptávací flexbox je součástí všech variant fulltextových našeptávačů Data APPs.