Online aplikace a služby pro e-commerce

Uživatel

Informace pro implementaci našeptávačů Data APPs

Implementaci našeptávače je možné uskutečnit několika způsoby, které se liší především v požadavcích na technického realizátora, ale i dle technického řešení a možností zasahovat do systému, na kterém provozujete Váš eshop nebo web.

Informace pro standardní implementaci našeptávačů na web naleznete po přihlášení do Data APPs Panelu v detailu každého našeptávače. Pokud používáte e-commerce platformu PrestaShop, můžete využít modul, který vám implementaci usnadní.

Způsoby implementace našeptávačů

Našeptávače Data APPs lze do eshopu nebo webu implementovat několika způsoby, které se liší předevěím podle možností Vašeho eshopového (webového) řešení. Implementovat našeptávač lze:

  • instalací modulu pro e-commerce platformu PrestaShop, který zajistí vložení našeptávače a integraci služeb DataAPPs do vašeho e-shopu bez složitých úprav programového kódu
  • vlastním "ručním" přidáním krátkého kódu našeptávače do webu nebo eshopu (nejlépe s asistencí vašeho webmastera nebo programátora) podle instrukcí uvedených níže
  • s pomocí technické podpory vašeho eshopového řešení, která jednoduše vloží kód našeptávače do každé stránky obsahující vyhledávací pole, ve kterých má být našeptáváno
  • využitím Google Tag Manageru který umožňuje vložit kód do webových stránek bez pomoci programátora (tuto variantu však příliš nedoporučujeme vzhledem k blokování některých prvků prohlížeči, které snižují o několik procent dostupnost našeptávace)

Instalace modulu našeptávače pro PrestaShop

Pro uživatele e-commerce platformy PrestaShop jsme připravili modul, který zajistí standardní implementaci našeptávače a integraci služeb do e-shopu bez nutnosti jakýchkoliv dalších zásahů do programového kódu.

Více informací ke stažení a instalaci naleznete na stránce modulu našeptávače (autocomplete) pro PrestaShop .

Standardní kód pro implementaci našeptávače

Standardní kód (získaný po přihlášení do Data APPs Panelu v detailu našeptávače) je třeba vložit do každé stránky Vašeho webu nebo eshopu, na které chcete našeptávač využívat, a to některým z výše uvedených způsobů.

Kód pro implementaci našeptávače bude vypadat takto:

<script type="text/javascript" src="https://cdn.dataapps.cz/apps/ftss/ftss.stable.js"></script>
<script type="text/javascript" src="URL_VAŠEHO_DATAAPPS_NAŠEPTÁVAČE"></script>

Hodnoty pro doplnění kódu:
URL_VAŠEHO_DATAAPPS_NAŠEPTÁVAČE - URL inicializačního a konfiguračního kódu Vašeho našeptávače vygenerovaného při vytvoření našeptávače v Data APPs Panelu.

Vlastní (ruční) implementace našeptávače na web

V případě vlastní "ruční" implementace našeptávače (pro zkušenější uživatele) je třeba vložit uvedený kód do HTML hlavičky dokumentu (head elementu) každé stránky Vašeho webu. Tím se zajiští načtení a inicializace aplikace našeptávače na Vašem webu.

Implementace s Google Tag Managerem či podporou Vašeho eshopu

Pokud nemáte dostatečná práva a prostředky k vlastní (ruční) implementaci, požádejte o implementaci kódu našeptávače Vašeho webmastera nebo poskytovatele eshopového (webového) řešení, který je pro takovéto úkony bezesporu tím nejpovolanějším odborníkem. Uvedený kód můžete do Vašeho webu vložit také pomocí Google Tag Manageru.

Nestandardní implementace našeptávače

Standardní vzhled našeptávačů nemusí být vždy vyhovující a občas je žádoucí jej upravit tak, aby korespondoval s designem webu, do kterého je implementován. V takovémto případě Vás budou zajímat technické informace pro vlastní implementaci našeptávače do webu.

Podpora implementace našeptávačů

Implementace našeptávače může přinést určitá úskalí, která je možné vyřešit s technickou podporou Data APPs. V případě, že si přejete s implementací našeptávače pomoci, kontaktujte ochodní oddělení, nebo využijte kontaktu na technickou podporu, která ve spolupráci s Vaším pracovníkem připraví potřebné technické náležitosti pro co nejsnazší implementaci.